Odszkodowanie po wypadku- czy faktycznie uda się nam je uzyskać?

samochód

W momencie, kiedy ulegniemy nieszczęśliwemu wypadkowi, a byliśmy ubezpieczeni- będzie nam przysługiwać odszkodowanie. Jednakże, aby faktycznie móc w ogóle rozważać to, czy je otrzymamy, musimy dobrze zorientować się w procedurach wnioskowania o nie u naszego ubezpieczyciela. Niektórzy z nas, pomimo że dysponują polisą, zupełnie nie wiedzą, w jaki sposób podejść do tematu i jak wypełnić wniosek. Wydaje się, że wiąże się to z bardzo wieloma formalnościami, poród których można czuć się zagubionym. Czasem natomiast osoby pomimo tego, że przebrną przez całą biurokratyczną procedurę, i tak spotykają się z odmową, chociaż ewidentnie wydaje się, że powinny dostać odszkodowanie. Podczas dyskusji z ubezpieczycielem, bardzo często warto zwrócić się do takich podmiotów jak firmy zajmujące się odszkodowaniami powypadkowymi. Są one bowiem wyjątkowo skuteczne w swoim działaniu:

– Bardzo dobrze znają ubezpieczycieli oraz wszystkie procedury, jakie oni stosują. Zachowują ważne terminy składania dokumentów tak, aby wszystko było wykonane na czas.

– Wiedzą w jaki sposób przygotować wniosek, co w nim zamieścić i o co wnioskować w ramach polisy, jaką posiada klient.

– Zatrudniają najlepszych specjalistów, którzy przede wszystkim są skuteczni. Z pewnością więc będą w stanie uzyskać jak najwięcej korzyści dla poszkodowanego z polisy, jaką posiadał.

– Dzięki ich pracy możemy zaoszczędzić sobie mnóstwo czasu i stresu. Nie będziemy musieli spędzać długich godzin na analizowaniu dokumentów i procedur, a jednocześnie- ktoś w profesjonalny sposób zajmie się naszym przypadkiem i zrobi wszystko, abyśmy mogli otrzymać stosowne świadczenia. Takich specjalistów znajdziemy na stronie www.armedlaw.pl. Najlepiej jak najszybciej nawiązać z nimi kontakt i przedstawić im szczegóły związane ze sprawą.

Warto zacząć od bezpłatnej konsultacji

Kancelarie, które zajmują się uzyskiwaniem odszkodowań, zazwyczaj oferują swoim klientom pierwszą, bezpłatną konsultację. Podczas tej rozmowy można opowiedzieć o wypadku, przedstawić sytuację oraz posiadaną polisę i uzyskać informacje o tym, ile kosztują usługi takiej kancelarii, a także poznać opinię specjalisty, co do tego, czy faktycznie są podstawy do tego, aby o odszkodowanie wnioskować. Taka konsultacja pozwala zorientować się w sytuacji i zazwyczaj okazuje się być bardzo pomocna. Pamiętajmy jednak o tym, aby z nią zbyt długo nie zwlekać, gdyż będzie to działało na naszą niekorzyść. Konsekwencją może być obniżenie wysokości przyznawanego odszkodowania, ale też zwłoka może mieć negatywny wpływ na materiał dowodowy, jaki chcielibyśmy przedstawić w sprawie. Generalnie, prawo określa, że okres przedawnienia się podstępowania mija po 3 latach. Może jednak zostać on wydłużony nawet do 20 lat. Taka bezpłatna konsultacja w kancelarii zazwyczaj powinna zakończyć się przedstawieniem możliwych strategii działania, a także zaprezentowaniem oferty przez samą kancelarię. W efekcie, będziemy dobrze zorientowani w sytuacji i będziemy wiedzieli, jakie kroki możemy podjąć. Później możemy podjąć decyzję o tym, czy walczyć o odszkodowanie czy zaniechać działań.