Wypadanie włosów- kiedy warto interweniować?

To, co na pewno powinniśmy wiedzieć to fakt, że wypadanie włosów jest czymś absolutnie normalnym. Każdy włos posiada swoje stadia rozwoju, a kiedy przychodzi odpowiedni czas- musi wypaść po to, aby zrobić miejsce dla nowych włosów. Jeśli więc od czasu do czasu zauważymy wypadające nam włosy- nie powinniśmy się zbytnio niepokoić. Kiedy więc można uznać, że problem jest znacznie poważniejszy? Na pewno w tym momencie, kiedy dostrzeżemy jego nasilanie się.

Chociażby wtedy, kiedy na poduszce zacznie zostawać coraz więcej włosów, kiedy jest ich wiele na szczotce i grzebieniu lub kiedy zobaczymy ich spore ilości na ubraniach. Pamiętajmy, jak istotna jest rola wyglądu w biznesie, a także w wielu innych zawodach, gdzie mamy do czynienia z ludźmi i gdzie ta prezencja jest szalenie ważna. Jeśli więc uznamy, że faktycznie mamy problem z wypadaniem włosów- konieczny może okazać się doświadczony lekarz od włosów oraz od skóry głowy- trycholog.

 

Diagnoza przyczyny wypadania włosów jest bardzo istotna

 

Najważniejsze jest to, aby zbadać przyczynę wypadania włosów, a tych może być co najmniej kilka. Możemy zacząć od wyliczenia tych, którym najłatwiej przeciwdziałać, a więc nieodpowiednią dietę, prowadzony styl życia i posiadane uzależnienia, stres czy niewłaściwą pielęgnację. U mężczyzn dodatkowo warto także zwrócić uwagę na niszczycielskie działanie testosteronu, który powoduje, że włosy staja się bardzo cienkie i wiotkie, a w efekcie- znacznie szybciej się łamią i wypadają. Niestety, wielu mężczyzn łysieje ze względu na uwarunkowania genetyczne, a ten proces jest bardzo trudny do odwrócenia. Trycholog ma jednak przynajmniej kilka ciekawych zabiegów w zanadrzu, które są bardziej specjalistyczne i których skuteczność jest naprawdę wysoka. Tym samym mamy możliwość przetestowania, czy w naszym przypadku zabiegi te dadzą odpowiednie, zadowalające nas efekty. Na pewno warto spróbować, przełamać się i umówić się na wizytę w gabinecie.

https://centrumzdrowegowlosa.pl/bezpieczna-wizyta/