Podatek dochodowy w Hiszpanii

Twoja firma się rozwija i chcesz otworzyć kolejną filię? Pragniesz rozszerzyć swoją działalność poza teren Polski? Szukasz kraju, który będzie miał podobne warunki oraz przepisy? Dobrym wyborem na takie posunięcie jest Hiszpania, w której regulowane są podobne przepisy, jeśli chodzi o założenie i prowadzenie działalności gospodarczej, jak w Polsce. Podatek dochodowy w Hiszpanii i podatek dochodowy w Polsce są bardzo podobne.

Podatek dochodowy w Hiszpanii

Hiszpania jest krajem, który bardzo zwraca uwagę na przepisy związane z prawem pracy i poprawne ich przestrzeganie. Posiadają oni także duży stopień biurokratyzacji, dlatego najlepszym wyborem jest zatrudnienie biura księgowego, które pomoże dopełnić wszelkich formalności i prawidłowo poprowadzić firmę. Gestoria Ramon Santafe istnieje na rynku ponad 20 lat, a co za tym idzie, posiada ogromną wiedzą na temat prawa pracy. Zajmujemy się polskimi firmami, które zdecydowały się na otworzenie swojej działalności w Hiszpanii. Oferujemy Ci prowadzenie ksiąg rachunkowych dla Twojej firmy, liczymy podatek dochodowy w Hiszpanii oraz dopilnujemy, aby wszystkie formalności związane z księgami były odpowiednio prowadzone. Każdy z właścicieli firmy powinien zapoznać się z kosztami jej prowadzenia za granicą. Podatek dochodowy w Hiszpanii jest progresywny. Wiąże się to z zarobkami, jakie odnosi firma. Im są one większe, tym płacony podatek jest wyższy. W Hiszpanii minimalny podatek PIT to 23%. Odprowadzają go firmy, których zarobki nie przekroczyły 17 360 euro. Z kolei 43% podatku to najwyższa stawka, którą muszą zapłacić przedsiębiorcy mający roczny dochód powyżej 52 360 euro. Podatek dochodowy w Hiszpanii to podatek ogólny i lokalny, który ustala się od miejsca zamieszkania. Kwota wolna od podatku wynosi 3400 euro.

Podatek dochodowy w Polsce

Założenie firmy w każdym kraju wiąże się z opłacaniem różnych podatków. Próg finansowy, od którego uzależniony jest obliczany podatek dochodowy w Polsce, wynosi 85 528 złotych. Dzieli się go na dwa progi, jeden ustalany jest poniżej wymienionej kwoty i wynosi 18%, a drugi powyżej kwoty i wynosi 32%. Jest to podatek od osób fizycznych. W Polsce istnieje także podatek dochodowy od osób prawnych. Dzieli się on także na dwa progi. Pierwszy z nich wynosi 19% i jest podstawą opodatkowania, którą regulują zasady ogólne. Płaci się go od dywidend i przychodów z udziału w zyskach osób prawnych, które mają siedzibę lub zarząd na terytorium Polski. Podatek w wysokości 9% płacą mali podatnicy oraz osoby dopiero rozpoczynające swoją działalność. Inne podatki płacą także firmy prowadzone w Polsce, których siedziby albo zarząd znajdują się za granicą. Podatek dla nich wynosi 20% i płaci się go z odsetek, praw pokrewnych oraz autorskich. Natomiast 10% podatek płacony jest za wywóz ładunków i pasażerów, którzy przyjęci zostali do przewozu w portach. Nasze biuro księgowe pomoże Ci obliczyć podatek dochodowy w Hiszpanii i pomoże poprowadzić firmę, aby działała prawidłowo i przynosiła zyski.