Jak się ubrać do pracy w biurze?

praca w biurze

Rozpoczęcie pracy w nowej firmy wiąże się zawsze z tym samym pytaniem – jak się ubrać pierwszego dnia. To pytanie zawsze nam towarzyszy nieważne czy podejmujemy pracę po raz pierwszy, czy po raz kolejny. Wkraczamy wówczas w nowe środowisko i zależy nam na dobrym pierwszym wrażeniu. Najczęściej chcemy być eleganccy, ale nie wyjść na sztywnych i zbyt formalnych, aby oszczędzić sobie stresu związanego z odpowiednim wyglądem pierwszego dnia pracy warto skorzystać z kilku poniższych tricków.

  1. Zapytaj o dress code – podczas rozmowy, kiedy firma poinformuje Cię o pozytywnym rozpatrzeniu Twojej aplikacji możesz zadać pytanie, osobie która się z Tobą kontaktuje czy w firmie obowiązuje jakiś dress code. Jeśli przedsiębiorstwo posiada pewne wymogi to zapewne zostaniesz o tym poinformowany, a nawet jeśli nie, to czasem pytanie o dress code może sprawić, że osoba, z którą rozmawiasz udzieli Ci wskazówek w jaki sposób chodzą ubrani pracownicy w firmie, w której pracę zaczynszasz.

  2. Uważne przestudiowanie ogłoszenia o pracę – często w ogłoszeniach o prace, firmy które preferują luźny styl ubierania się informują o tym w swoim ogłoszeniu, chwaląc się, że nie obowiązuje u nich dress code i możesz przyjść do pracy ubrany tak, jak lubisz.

  3. Uważna obserwacja podczas rozmowy o pracę – jeśli zostaniesz zaproszony na rozmowę o pracę i będziesz miał okazję spotkać osoby pracujące w biurze, dobrze jest zwrócić uwagę w co są ubrane. Dla nich to zwykły dzień pracy, więc dzięki temu wyrobisz sobie mniej więcej obraz w jakim stroju możesz przyjść do pracy w tej firmie. Nie warto brać pod uwagę stroju osób przeprowadzających rekrutacje, w związku z ich stanowiskiem oraz faktem samej rozmowy będą one ubrane bardziej elegancko, co jest wyrazem szacunku dla Ciebie.

  4. Jeśli wszystkie wspomniane metody zawiodą pozostaje skompletować neutralny strój do pracy. Zastanawiasz się ile kosztuje ubranie do pracy? Wbrew pozorom wcale nie musi być ono dużym wydatkiem, zwłaszcza, że ubranie garsonki, jeśli w pracy nie obowiązuje dress code może być zbyt eleganckim wyborem. Jak skompletować neutralny strój? Dobrym wyborem będzie biała koszula damska w promocyjnej cenie: https://www.niren.pl/pl/p/Klasyczna-biala-koszula-damska/2755 ubrana do spódnicy w dowolnym kolorze. Może to też być połączenie bluzki koszulowej w innym kolorze z spódnicą lub czarnymi spodniami. Panowie także powinni wybrać koszulę oraz materiałowe spodnie. To elegancki, ale niezobowiązujący strój, który będzie dobrze wyglądał w każdej sytuacji, a gdy poznamy już zwyczaje ubraniowe panujące w firmie wybieranie stroju do pracy będzie dziecinnie proste.